Prof.Dr. KAMİL KUMANLIOĞLU BURSU

Prof.Dr. Kamil Kumanlıoğlu (1957-2021)

Prof.Dr. Kamil Kumanlıoğlu, 1957, Karşıyaka, İzmir doğumludur.

Orta öğrenimini 1974 yılında Karşıyaka Erkek Lisesi'nde tamamladı. 1980 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  Aynı yıl İç Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ilk ihtisasına başladı. İç hastalıkları ihtisasını tamamladıktan sonra Nükleer Tıp Anabilim Dalı’nda 1985 yılında başladığı ikinci ihtisasını 1988 yılında tamamlayıp Nükleer Tıp Uzmanı unvanını aldı. Sırasıyla 1993 yılında Doçent, 1999 yılında Profesör oldu.

Prof. Dr. Kumanlıoğlu 2001-2004 yılları arasında Nükleer Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı, 2011-2014 yılları arasında Tıp Fakültesi Dekanlığı görevlerini yürüttü. 2018 yılında emekliliğe ayrıldı.

Prof. Dr. Kumanlıoğlu, Nükleer Tıp Anabilim Dalı başkanlığının yanı sıra Tıpta Uzmanlık Kurulu’nda ve Yüksek Öğretim Kurulu’nda da görev aldı. Nükleer tıp ve akciğer kanseri alanında ulusal ve uluslararası derneklerinin ve  Türk Kardiyoloji Derneği'nin de üyesi olan Prof. Dr. Kumanlıoğlu, Türkiye Nükleer Tıp Derneği'nin de Etik Kurul Başkanlığını yaptı. Nükleer kardiyoloji, tiroid kanseri, PET/CT alanlarında ulusal ve uluslararası dergi ve kitaplarda yayınlanmış çok sayıda akademik yayına sahiptir.

Yaşamı boyunca aralarında İzmir Fen Liselilerin de bulunduğu üniversite öğrencilerinin eğitimlerine destek sağlamıştır.

3 çocuk sahibi olan Prof.Dr. Kamil Kumanlıoğlu 14 Mart 2021 tarihinde geçirdiği beyin kanaması sonrası hayatını kaybetti. 

Her yıl öğrencilerimize vereceğimiz Prof.Dr. KAMİL KUMANLIOĞLU BURSU ile anısını yaşatıyoruz.

Bağışlarınıza PROF.KUMANLIOĞLU açıklamasını eklemeniz yönlendirmemizi kolaylaştıracaktır.